Frankfurt nad Mohanem

Frankfurt

Menu:

Ubytování ve Frankfurtu nad Mohanem:

Naše stránky nabízejí informace o německém městě Frankfurtu nad Mohanem.Takže pokud byste chtěli do tohoto krásného města cestovat,máte možnost se zde něco důležitého dozvědět.

Kompletní nabídka ubytování

Víte, že..

...Díky své podobnosti s americkým New Yorkem Frankfurtu někdy Němci přezdívají Big Ebble, což nápadně připomíná označení New Yorku Big Apple?Doprava 

Frankfurt nad Mohanem je jedním z měst, které je důležitým dopravním centrem v Evropě. Dopravu ve městě zajišťuje místní doprava a dále je tu také vlakové a autobusové nádraží. Cestovat po městě můžete také automobilem a velký význam má mezinárodní letiště. Městská hromadná doprava je zprostředkována spolkem Rhein-Main-Verkehrsverbund. Tento spolek je největší v Evropě a ročně přepraví přes 600 milionů cestujících. Součástí městské dopravy jsou autobusová doprava, metro a tramvaje.

Velikým dopravním uzlem ve Frankfurtu je jeho nádraží. Mimo to je budova nádraží také významným skvostem architektury. V roce 2006 byla tato budova zrekonstruována. Denně nádražím projede 1800 vlaků a 360 000 cestujících.

Frankfurt am Main

Součástí je také nádraží autobusové. Přímé spojení s Českou republikou zajišťuje vlak kategorie EuroNight Praha-Curych. Co se týče automobilové dopravy, je zde jeden důležitý bod, kterým je křižovatka Frankfurter Kreuz. Touto křižovatkou denně projede přes 300 000 vozidel. Mezinárodní letiště ve Frankfurtu je třetím největším letištěm v Evropě po Paříži a Londýně. Ročně přepraví asi pětkrát více osob než pražská Ruzyně.