Frankfurt nad Mohanem

Frankfurt

Menu:

Ubytování ve Frankfurtu nad Mohanem:

Naše stránky nabízejí informace o německém městě Frankfurtu nad Mohanem.Takže pokud byste chtěli do tohoto krásného města cestovat,máte možnost se zde něco důležitého dozvědět.

Kompletní nabídka ubytování

Víte, že..

...Díky své podobnosti s americkým New Yorkem Frankfurtu někdy Němci přezdívají Big Ebble, což nápadně připomíná označení New Yorku Big Apple?Informace o Frankfurtu nad Mohanem

Frankfurt nad Mohanem je jedním z několika významných německých měst. Najdeme ho ve spolkové zemi Hesensko. Frankfurt je největším městem v Hesensku a také pátým největším městem v Německu. Jak už jeho název napovídá, rozprostírá se na březích řeky Mohan. Fotografie města nám mohou připomínat některé z amerických měst, protože svým charakterem poměrně dost připomíná americký New York.

Město je multikulturním střediskem obchodu, kultury a průmyslu. Někdy je mu také přezdíváno Bankfurt, protože v jeho centru najdeme sídla některých bankovních institutů a je finančním srdcem Evropy. Svůj význam má také konání veletrhů ve městě. Je tu také již zmiňované frankfurtské letiště, které je jedním z nejfrekventovanějších v Evropě.

Frankfurt nad Mohanem

Frankfurt nad Mohanem ale není jen město veletrhů a bankovnictví. Je to velmi čisté město, které se může pyšnit jistým řádem a otevřeností. Kromě moderních výškových budov a letiště je tu také spousta možností kulturního využití v podobě muzeí, divadel nebo koncertních sálů a dalších. Osobnosti, které jsou s městem spojené, jsou například Karel Veliký, Giordano Bruno, Arthur Schopenhauer nebo německý politik Joschka Fischer a spousta dalších.