Frankfurt nad Mohanem

Frankfurt

Menu:

Ubytování ve Frankfurtu nad Mohanem:

Naše stránky nabízejí informace o německém městě Frankfurtu nad Mohanem.Takže pokud byste chtěli do tohoto krásného města cestovat,máte možnost se zde něco důležitého dozvědět.

Kompletní nabídka ubytování

Víte, že..

...Díky své podobnosti s americkým New Yorkem Frankfurtu někdy Němci přezdívají Big Ebble, což nápadně připomíná označení New Yorku Big Apple?Památky a zajímavá místa ve Frankfurtu nad Mohanem

Frankfurt nad Mohanem jako významné finanční centrum, proto zde najdete spoustu moderních výškových budov. Jednou z nich je například sídlo Evropské centrální banky. Měří téměř 150 m a mnozí ho znají pod názvem Eurotower. Tento mrakodrap stojí na ulici Kaiserstrasse.

Dále tu naleznete jedinou rozhlednu, která je přístupná veřejnosti. Jmenuje se Maintower. Výtahem se lze dostat až do 55.patra a než se sem dostanete, čeká vás ještě v přízemí kontrola jako na letišti. Dále je zde vyhlídková terasa odkud vidítě celé město z dvousetmetrové výšky. Výškových budov je zde mnohem více. Kontrastem k moderní architektuře je historické centrum Altstadt. Asi nejhezčí částí je Römerplatz, kterou zdobí hrázděné domy. Tyto domy působí středověkým dojmem, ale za druhé světové války byly téměř srovnány se zemí a poté znovu vystavěny.

Dalšími významnými budovami je například radnice Römer, kostel sv.Bartoloměje, kostel sv.Pavla nebo Alte Oper-budova staré opery. Tu najdete na náměstí Opernplatz. Stejně jako historické centrum byla i tato budova za války zničena a v roce 1981 znovu slavnostně otevřena. Z poloviny 18.století pochází Goethův dům, který je také hojně navštěvovanou památkou.

Dalšími cíly turistů jsou také některá muzea. Jsou to Muzeum moderního umění, Historické muzeum, Židovské muzeum, Kunsthistorické muzeum nebo Seckenbergův výzkumný institut a muzeum přírody. Chloubou muzea jsou například kostry Tyrannosaura rexe, Stegosaura, Iguanodona nebo Triceratopse a dále také velká sbírka vycpaných ptáků. Dále se tu konají veletrhy a mnoho festivalů. Každý milovník kultury si ve Frankfurtu nad Mohanem přijde na své.